Hao - 2007-05-20 21:06:21

W necie podaje się wiele różnych opinii w temacie "Czy będzie 3 seria Króla Szamanów?", ale jak wiadomo ich prawdopodobność jest znikoma toteż postanowiłem poszukać czegoś z tym związanego w wydajniejszych źródłach. Wybrałem więc wikipedię gdzie znalazłem tabelę odcinków SK, wraz z polskimi i japońskimi tytułami. Co dziwniejsze, widać tam też ramkę o nazwie: "Specjalne". Są to najwyraźniej odcinki bonusowe, z których z niewyjaśnionych powodów "Jetix" być może zrezygnował, skoro nie pokazały się dotąd na ekranie. Daję Wam linka, zobaczcie co Was ciekawi. Myślę, że Wikipedia to obecnie najbardziej ufne źródło informacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3l_szaman%C3%B3w

Oprócz tego przeczytajcie także to:

    * Nowe odcinki anime ukażą się nie wcześniej niż kolejne tomy mangi, na podstawie której anime jest tworzone, co nie stanie się za pewne wcześniej niż w 2008r.
    * Amerykańska i tłumaczone z niej inne wersje językowe (w tym polska) zostały dostosowane do zachodniego odbiorcy. Dodatkowo obniżono wiek grupy docelowej anime, co ostatecznie spowodowało nieznaczne odchylenie od fabuły tak japońskiego anime jak i oryginalnej mangi. Fakt ten stał się źródłem nieprzychylnych względem tłumaczy komentarzy w Internecie oraz nielegalnych tłumaczeń oryginału dokonywanych przez fanów serii.
    * W Japonii oraz USA wydane zostały karty do gry oparte na motywach z Króla szamanów.
    * Anglojęzyczni fani mangi używają czasami skrótu Mankin od angielskiego tytułu Shaman King, polscy fani używają z kolei skrótowca SK, zbudowanego z pierwszych liter nazwy angielskiej.
    * W 42. odcinku pt. „Zemsta Gothów”, gdy Rio (Ryu) wypowiada słowa „Coś zaiskrzyło między mną a tą w czarnej bluzce!” ma na sobie swój codzienny strój. Tuż potem, gdy staje do walki ma on już na sobie swój uniform bojowy, jak zdołał się tak szybko przebrać?
    * W odcinku 27. pt. „Różdżkarz” Ryu bierze Lyserga za dziewczynę.
    * Kanna, przywódczyni Hanagumi (Drużyny Gothów) pali dużo papierosów (co jest powiązane z jej kontrolą ducha), fakt ten został niestety zatuszowany (trzyma ona w ustach bliżej nieokreślony, cienki, biały przedmiot – w domyśle patyczek od lizaka) w wersjach zachodnich (por. druga ciekawostka).
    * W odcinku 50. pt. „Serca ciemności” Choco pyta się Lena (Rena) o samopoczucie, po jego odpowiedzi zwraca się z podobnym pytaniem do Treya (Horohoro) tytułując go jednak "Lenem".
    * W odcinku "zakazany las" Silva zwracając się do jednego ze zdrajców rady mówi: ale ty Zeke....czemu dołączyłeś do Zeka??

Pumpking - 2007-05-20 21:15:33

Trzecia seria napewno będzie. Natrafiłem na streszczenie, ale jak dla mnie jest zbyt ponure i smutne, mam nadzieje, że nie będzie całkiem inaczej, bo na końcu giną duchy :cry:

Hao - 2007-05-20 21:18:45

Raczej przeżyją, to zbyt duża strata dal japońców.

Pumpking - 2007-05-20 21:21:46

Niby tak, ale może nie mają pomysłów na kontynuację?

mewtwo - 2013-04-06 23:48:01

Hao mam pytanie czy 64 odcinek to ostatni.?

Pumpking - 2013-09-21 21:35:56

Może tak, może nie, na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć.
Mam nadzieję, że pomogłem pzdr

Pumpking - 2013-09-21 22:05:13

@mewtwo dostajesz warna. Jeszcze jeden post obrażający naszego rodaka, wielką osobę i będzie ban.

www.szkolapodzaglami.pun.pl bogowie japonscy www.wsztokd.pun.pl kisiel cukrzyca www.slaskwedkuje.pun.pl